Sonsuzluğun Sınırında - Melisa E. Hurst

Sonsuzluğun Sınırında – Melisa E. Hurst

İlk çevirdiğim kitap, bana çeviri mikrobunu bulaştıran ilk göz ağrım, Sonsuzluğun Sınırında bugün kitapçılardaki yerini aldı! Lay lay lom!

Kitap bize Bridger ve Alora’nın hikayesini ikisinin de bakış açısından anlatıyor.
Bridger 2146 yılında yaşayan ve Zaman Yolculuğu ve Araştırması Akademisi’nde eğitim gören genetik mutasyonlar sonucu olmuş ve çok ender bulunan zamanbükücülerden biri. Zamanbükücülerin görevleri geçmişe dönüp tarihe tanıklık etmek ve o anda yaşananları kaydetmek; geçmişe müdahale etmeye asla ve asla izinleri yok. Bu amaçla yaptıkları okul gezilerinden birinde Bridger orada olmaması gereken birini görüyor, ölmüş babasını. Ve babası ona tek bir şey söylüyor: Alora’yı kurtar.

Alora ise 2013 yılında teyzesi Grace ile birlikte işlettikleri pansiyonda yaşayan o ana kadar hayatının normal olduğuna inanan bir kız. Ama birisinin sürekli kendisini takip ettiğine inanıyor ve zaman zaman bilincini kaybedip farklı yerlerde uyanıyor. Başına gelenleri anlayamıyor.

Bir araya gelmeleri imkansız gibi görünen Bridger ve Alora zamana karşı bir yarış içine giriyorlar. Bridger’ı Alora’yı neden kurtarması gerekiyor? Alora’ya neler oluyor? Tüm bu soruların cevapları kitapta.

Şimdi,herkesin kafasındaki soruyu da hemen cevaplayayım. Sonsuzluğun Sınırında’nın devam kitabı gelecek (henüz İngilizcesi de yayınlanmadı) ama bu kitap sizi çözümsüz sorularla bırakan sanki tek kitap olacakmış da yazar kitabı bölmüş gibi kıvrandıran kitaplardan değil; hikaye kitabın içinde tamamalanıyor, sorular cevaplanıyor ve devam kitabına sadece aynı karakterlerle yazılmış yeni bir hikaye bırakıyor. O yüden okumak için ikinci kitabın çıkmasını beklemeye gerek yok.

Sonsuzluğun Sınırında genç edebiyatının çok keyifli ve gizemli maceralarından biri. Ben çok eğlenerek ve meraktan çatlayarak çevirdim! Bir solukta okunabilecek heyecanlı bir macera sizleri bekliyor. Kaçırmayın!

Reklamlar

Yorum Yap

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s