Ateş Düşüyor - Elise Kova

Ateş Düşüyor – Elise Kova

Hava Uyanıyor serisinin ikinci kitabı Ateş Düşüyor da çıktı. Hatta üçüncü kitabın çevirisinin bittiği müjdesini bile verebilirim… 🙂
Vhalla’nın hikayesi devam ediyor.
Vhalla, 17 yaşında, Solaris İmparatorluğunun saray kütüphanesinde çalışan bir çırak. Yaşadığı dünyada farklı elementleri kontrol gücüne sahip büyücüler var ve Vhalla tüm hayatı boyunca çevresindeki insanlardan büyücülerin tuhaf ve tehlikeli olduğunu duymuş. Büyücülerden korkulan, savaşla dolu bu dünyadaki en güçlü büyücü ve savaşçılardan biri olan Veliaht Prens Aldrik’in hayatını kurtarmak için içinde uyanan güç Vhalla’yı bir karar vermek zorunda bırakıyor: Ya ender bulunan güçlere sahip bir büyücü olduğunun kabul edecek ya da içindeki büyüden kurtularak hayatına devam edecek.

Avatar’dan (Son Hava Bükücü olan, mavi yaratıkların olduğu değil) esinlenilmiş gibi duran bu hikaye tamamen yenilikçi olmasa da oldukça yaratıcı ve okuması keyifli bir serinin başlangıcı gibi görünüyor. Kitabın ilk yarısında karakterleri ve dünyayı tanımak için (ve karşısındaki kararın Vhalla için ne kadar problemli olduğunu anlamak için) biraz yavaş bir tempoda ilerlese de ikinci yarısı nefes kesen bir hızla ve beklenmedik bir şekilde ilerlediği için bir solukta okunacak türden (çevirirken bir sonraki sayfayı okumamak için kendimi durdurmak adına ne kadar uğraştığımı tahmin dahi edemezsiniz). Kısacası beş kitaplık bir serinin ilk kitabı olan Hava Uyanıyor bize soluk kesici bir kitap serisinin müjdecisi gibi duruyor. Bence kesinlikle bu keyifli yolculuğu kaçırmayın!

Ayrıca… Ah Prens Aldrik!

Reklamlar

“Ateş Düşüyor – Elise Kova” için 2 yorum

Yorum Yap

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s